Thermomix TM6 opinia

Thermomix TM6 opinia

Thermomix-TM6-opinia
Od lat słyszałam, że Thermomix to idealne urządzenie dla tych co… nie potrafią gotować 🙂 ale, że ja potrafię, to TM* omijałam szerokim łukiem. Karkówkę robię pyszną, sałatki smaczne, zupy – poezja, a ciast raczej nie wyjmuję z foremki – szkoda brudzić talerze. Moja przygoda z Thermomix TM6 opinia na jego temat właśnie się rozpoczynają. Jak to się stało, że kupiłam i czy żałuję. Na co zwrócić uwagę i czy Thermomix TM6 jest wart 5000 zł.

Od lata słyszałam, że Thermomix to idealne urządzenie dla tych co… nie potrafią gotować 🙂 ale, że ja potrafię, to TM* omijałam szerokim łukiem. Karkówkę robię pyszną, sałatki smaczne, zupy – poezja, a ciast raczej nie wyjmuję z foremki – szkoda brudzić talerze. Moja przygoda z Thermomix TM6 opinia na jego temat właśnie się rozpoczynają. Jak to się stało, że kupiłam i czy żałuję. Na co zwrócić uwagę i czy Thermomix TM6 jest wart 5000 zł.

Kupujący robią lepszą robotę dla Thermomix niż reklama w TV

Co opinia, to zachwyt. Kaśka zachwala, Ewka z 2 piętra, która męża ma szefa kuchni – poleca, a Anka i Daga pragną mieć Thermomix w swojej kuchni. Daga dzwoni, że będzie pokaz Thermomix TM6 u niej w domu. Opinie ma wręcz niesamowite i warto przynajmniej zobaczyć, więc pytanie, czy przyjadę. No to niech będzie. Jadę z mężem i chłopakami na prezentacje. Kupować nie będę, ale pooglądać można.

Prezentacja Thermomix TM6 pod Wrocławiem

Ciekawa byłam nie tyle Thermomixa TM6, ale samej prezentacji. Opinie mówią, że smaczne rzeczy można szybko przygotować małym nakładem czasu i pracy. Przyznaję, że Pani od prezentacji nie miała łatwo. Zebrały się w sumie trzy rodziny w łącznych liczbach:
– 3 kobiety,
– 3 mężczyzn,
– 8 dzieci.
Wszyscy biegają, krzyczą i zadają pytania. Po pewnym czasie znudzone towarzystwo wyległo na taras, a Pani w kuchni została sama. Mnie wystarczyło 30 minut aby stwierdzić, że Thermomix TM6 musi być w mojej kuchni. Dlaczego? To proste… ale o mojej pierwszej opinii i wrażeniach za chwilę.

Moje subiektywne opinie o Thermomix TM6

Aby było łatwiej, opinie o Thermomix TM6 zawarłam w punktach.

Pozytywne opinie o Thermomix:

  • Ładnie i nowocześnie wygląda co jest ważne bo TM6 nie będzie chowany do szafki. Za często jest używany, aby go chować i wyjmować 3 razy dziennie.
  • Baza przepisów bardzo duża, a połączenie Thermomix-a z aplikacją na telefon, to duży atut.
  • W zdecydowanej większości przypadków, TM sam dba aby jedzenie się nie przypaliło, wymieszało i ugotowało. My tylko wsypujemy, wlewamy lub wkładamy półprodukty.
  • Gdy Thermomix TM6 pracuje ja sobie oglądam następne przepisy, nie muszę przy nim stać.
  • Koniec bałaganu w kuchni – wszystko robione jest w jednym garnku.

Moje krytyczne opinie na temat Thermomix

i wielka prośba do właściciela marki o ich usprawnienie:

  • Brak dobrze działającej wyszukiwarki w katalogu przepisów. Sądziłam, że czasy, gdy działanie wyszukiwarki na zasadzie „szukaj klikając” się skończyły, ale jak widać nie wszędzie. Nie można wyszukać potrawy po składnikach przepisów. Na przykład wpisując papryka otrzymamy tylko te danie, które w nazwie mają paprykę. Szkoda, bo wiele dań ma w sobie moją ulubioną paprykę co odkryłam klikając na przypadkowe przepisy.
  • W kilku przypadkach brak przepisów uzupełniających do dań. Mam na przykład dodać wykonaną w Thermomix kostkę rosołową, ale nie ma szans na znalezienie przepisu na taką kostkę.
  • Przydała by się funkcja dodawania przepisów przez użytkowników.

Czy warto kupić Thermomix TM6

Oczywiście, że warto. Moja rata miesięczna za Thermomix TM6 wynosi około 250 zł, ale w całości pokrywa się w robionych chlebach, lodach, ciastach, zupach itp. Pieczywa i masła już nie kupuję w sklepie. To są wymierne oszczędności. Można powiedzieć, że i bez Thermomix-a dałabym radę to wszystko zrobić. Oczywiście, że tak, ale musiałabym mieć znacznie więcej czasu, a Thermomix go oszczędza i efekt przygotowanych potraw zawsze jest doskonały.