Przepis na dobrą kuchnię

Przepis na dobrą kuchnię
fototapeta-cegła
Kuchnia z aranżacją fototapety imitującej cegły

Dzisiaj na tapetę wezmę kuchnię idealną. Oczywiście idealną dla mnie. Każdy dąży do własnego efektu dekoracyjnego, a zatem moja wizja ozdób, mebli i koloru ścian będzie subiektywnym odwzorowaniem marzeń. Czy taka kuchnia kiedykolwiek powstanie? Raczej nigdy. Moja przestrzeń jest ograniczona niewielką ilością miejsca, a zatem większość rozwiązań nie może zostać wprowadzona w życie.

Małe kuchnie kontra wielkie kuchnie. Pragniemy tego czego nie mamy.

Zawsze marzyłam o dużej kuchni w której na ścianach będą cegły. Dokładniej rzecz ujmując nie tyle na całych ścianach co na fragmentach ścian. Takie pasy cegieł od sufitu do podłogi. Cegła mogłaby być biała lub cegła w kolorze ceglanym – naturalnym. Wprawdzie w marzeniach byłyby to cegły prawdziwe, ale równie dobrze mogłyby być to fototapeta cegła np. takie https://www.dekoracjenawymiar.pl/fototapety/tekstury/cegla które byłyby odzwierciedleniem idealnego muru. Przyznam, że zakochana jestem w surowych wnętrzach, a cegła właśnie z takim efektem dekoracyjnym koresponduje najmocniej. Oczywiście pragnienie może zostać spełnione i w przypadku małej kuchni. Mogłabym gdzieś umieścić fototapetę z cegłami, wygospodarować którąś ze ścian, ale jak to zrobić aby imitacja muru pasowała do całości już posiadanego wyposarzenia raczej nie pojmuję.

fototapeta mur z cegieł
Kuchnia – aranżacja ściany z fototapetą cegła

Meble bez dekorowania są ładne, ale moje są po prostu piękne

Co do mebli nie mam większych problemów. Mają być funkcjonalne i troszeczkę nawiązywać do stylu rustykalnego. Naturalne drewno bez wodotrysków jest jak wiadomo niesamowicie drogie. Nie wiem na czym to polega, przecież w moim przekonaniu zrobienie takiej płyty wiórowej jest znacznie bardziej pracochłonne. Trzeba te resztki po piłowaniu drzewa zmielić, zbić w masę i sprasować na płytę meblową. Zapomniałam o laminacie. No właśnie i jeszcze zalaminować. Taka praca powinna być droższa od zwykłej deski, ale co ciekawe jest znacznie droższa.

Dodatki dekoracyjne

W mojej wymarzonej kuchni dodatki są najważniejsze. O fototapecie z cegłami wspomniałam, ale na niej nie koniec. Jeżeli szalałabym na fest, to zamontowałbym dodatkowo fototapetę między blatem roboczym i wiszącymi szafkami, a następnie nakryłabym ją szkłem. Oczywiście z motywem cegły, ale dodatkami w kolorze lawendy. Mogłyby to być gałązki lawendy i jakieś napisy.