Dobre dekoracje – rozpoczynamy remont

Dobre dekoracje – rozpoczynamy remont
aranżacja salonu – fototapeta

Nasze mieszkanie powinno wyglądać jak z żurnala. Dążymy do doskonałości zapominając, że w tych mieszkaniach, które oglądamy na aranżacjach nikt nie mieszka. Skarpetek nikt nie wiesza na oparciu kanapy w salonie, ręcznikami w łazience nikt się nie wyciera, w kuchni nikt nie gotuje obiadków. Jedynym zadaniem tych pomieszczeń jest pachnieć – leżeć i pachnieć. Czy naprawdę pragniemy takiego mieszkania? Może lepsze będzie mieszkanie w którym żyją prawdziwi ludzie – nasza rodzina.

aranżacja sypialni – fototapeta


Efekt krzyżyka

Utrzymanie żurnalowego efektu dekoracyjnego w mieszkaniu jest możliwe jedynie w przypadku osób absolutnie zdeterminowanych i zorganizowanych. Odłożenie każdego podniesionego przedmiotu na zaplanowane w kompozycji miejsce, może i w tym przypadku być trudne. Pomogą krzyżyki, kółeczka lub jakiekolwiek inne znaczniki. Po stworzeniu idealnej kompozycji, podnosimy każdy przedmiot i pod nim: na mebel, podłogę, ścianę – naklejamy znacznik. Znaczniki mogą być permanentne – wykonane markerem niezmywalnym, ale znacznie lepsze będą znaczniki wycięte z folii samoprzylepnej – np. malarskiej, która ma słaby klej i nie uszkodzi powierzchni.

fototapeta w sypialni – Agaton Studio

Estetyka ponad wszystko?

Należy jednak zadać sobie pytanie – dla kogo urządzamy mieszkanie idealne w którym każdy element ma dokładnie przypisane miejsce, a odstępstwo przestawienie obrazu zdobiącego przedpokój do salonu jest traktowane jako osobista uraza. W takim mieszkaniu trudno będzie się poruszać nie mówiąc o zwyczajnym życiu. Nie traktujmy mieszkania jak składziku  na węgiel,  ale i nie róbmy z niego muzeum.

Dekoracje bez znacznika

Poszukując dekoracji do idealnego mieszkania znaleźliśmy sklep https://agatonstudio.pl/ w którym można kupić obrazy, naklejki, fototapety. Do idealnego domu nie możemy wybrać nowoczesnych obrazów, które w przypadku silniejszego powiewu z klimatyzacji (nikt w idealnym mieszkaniu nie otwiera okna) mogą się poruszyć na ścianie. Mało prawdopodobne, ale jednak musimy założyć taką ewentualność. Pozostają więc dekoracje naklejane, których nie można przenieść, przestawić, podnieść i wynieść do innego pomieszczenia. Fototapety bo o nich mowa w idealnym mieszkaniu powinny być idealne, a zatem takie w których „bulgoczą certyfikaty” certyfikaty i zostały wykonane na niemieckich lub holenderskich lub włoskich materiałach. Im lepsze tym lepiej.

Fototapeta New York – Agaton Studio
Fototapeta New York – Agaton Studio